19 Nisan 2014 | Sitene Ekle | Künye
İŞADAMLARININ İSİMLERİ KAMUOYUYLA PAYLAŞILDI
01.04.2010
TGRT Televizyonunda Vali, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, ATSO Başkanı ve Tüm Türkiye’nin Gözü Önünde Eğitim İçin Bir Şeyler Yapacağını Söyleyip, Prim Toplayanların Büyük Bir Bölümünün Bu Sözünde Durmadığı Görüldü. Aralarında Çok Önemli İsimler var.

    Adıyaman Valiliği tarafından başlatılan "Okulumu Yap" kampanyasına derslik ve para desteğinde bulanacaklarını taahhüt eden fakat bu taahhütleri yerine getirmeyen işadamlarının isimleri kamuoyuyla paylaşıldı.

    Geçtiğimiz yıl içersinde ulusal bir televizyondan canlı olarak yayınlanan "Okulumu Yap" kampanyasına telefonla bağlanarak okul, derslik ve para yardımı yapma taahhüdünde bulunmuşlardı. Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, öğretmenevinde basın toplantısı düzenleyerek kampanya hakkında bilgilendirme yaparak, kimlerin taahhütlerini yerine getirdiğini, kimlerin getirmediğini açıkladı.

    Kampanyanın  üzerinden yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen taahhütlerini yerine getirmeyen işadamlarıyla birkaç kez irtibata geçtiklerini fakat verdikleri sözü şuana kadar yerine getirmediklerini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, basının bu konu üzerinde durmasından dolayı listeyi açıklamak zorunda olduklarını dile getirdi.

    Hasan Alaköse, basın toplantısında ilk olarak "Okulumu Yap" kampanyası çerçevesinde çalışmalara başlanılan anaokulu, ilköğretim ve ortaöğretim okulları, pansiyon ve yurtlarla ilgili bilgiler verdi.

    Alaköse, yaklaşık maliyeti 28 milyon 138 bin TL olan 57 derslikli 5 okul, 1 fakülte, 1 yüksek okul ve 1 öğrenci yurdunun protokolünün imzalandığını, bazılarında inşaat çalışmalarına başlandığını kaydetti.

    Şuana kadar 46 işadamının taahhüdünü yerine getirdiğini belirten ve bunların isimlerini açıklayan Alaköse, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun da içinde bulunduğu 57 işadamının taahhütlerini yerine getirmediğini belirtti.

    Alaköse, "Canlı yayında yardım sözü verenler yardım yapmaya devam etmektedir. Canlı yayın giderleri toplanan nakdi yardımlardan karşılanmış olup şuan için kampanyanın hesabında 138 bin 825 TL nakit para, 20 bin TL'lik çek bulunmaktadır. Yardım kampanyamız temmuz ayında son bulacaktır. Yardım sözü verip, çeşitli nedenlerle veya mali sıkıntıdan dolayı yatıramamış hayırseverlerimizin uygun zamanda yatıracaklarını beyan ettiler. İsimlerini yayınladığımız için hoş görmesini dileriz" dedi.

    Sözünde Duranlar

    Kampanya tanıtımında söz verip, para bağışında bulunanların dışında büyük yatırım sözü veren İşadamı M.Celalettin Bilgiç 24 Derslikli 1 İlköğretim Okulu, İşadamı Orhan Acar 3 Derslikli 1 Anaokulu, ATSO Başkanı Mustafa Uslu 3 Derslikli 1 Anaokulu, İşadamı Ramazan Aslan 3 Derslikli 1 Anaokulu ve İşadamı İbrahim Erdemoğlu 1 Mimarlık Fakültesi, 1 Meslek Yüksek Okulu, 400 Kapasiteli Öğrenci Yurdunun yanında kampus alanın yapımını da üstlendi.

    Sözünde duranların eğitime katkısı 57 Derslikli 5 Okul, 1 Fakülte, 1 Yüksek Okul, 1 Öğrenci Yurdu ve kampus alanının sosyal donatıları oldu. 

    Taahhütlerini yerine Getirmeyenler

    İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Okulumu Yap kampanyası çerçevesinde taahhüdünü yerine getirenler ve getirmeyenler ile bağışta bulunanların isimlerini basınla paylaştı.

    Para, okul inşaatı, donanım ve malzeme taahhüdünde bulunup yerine getirmeyenlerin arasında önemli isimlerin olması dikkat çekti.

    İşte o isimler;

    TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Esenler Belediye Başkanı M.Teyfik Göksu, Dicle Otomotiv Mahmut Dicle, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Taş, Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Yakup Taş, Yücel Grup Mustafa Yücel, Abdullah Çetin, Ahmet Yatan, Atakent Belediye Başkanı, Bedir Coşkun, Dara Ercan, Eyüp Uğur, Faruk Koyun, Fatih Çetin, Furkan Taçyıldız, Hamit Şahin, Hamiyet Özbay, İdris Düzen, İrfan Ekici, Sude Center, İsmail Akaya, İsmail Bağıban, Gürbağ Prefabrik, Kemal Akat, Mahmut Yıldız, Subaşı Derneği Başkanı Mehmet Koyun, Murat Yücetürk, Mustafa Coşkun, Nusret Tunç, Osman Giri, Ömer Taşkın, Sabra tekstil Sabri Yılmaz, Seren Tekstil Seyfettin Kaymaz, Sabri Yurdakul, Salih Eyici, Semih Yentur, Turuncu SBS, Yasin Demir, Zeynel Yolun, Ziya Karataş, Güneydoğu Fidan Abdurrahman Bilgiç, Ahmet Türker, Ali Bey, Alp Panjur, Cuma İlhan, Fatih Savaş Kadıoğlu, Halil Rabuş, Hasan Önder, Hulusi Yetkin, Mahmut Özpolat, Mehmet Baykan, Mehmet Bayraktar, Mehmet Üçkardeş, Orhan Budak, Saatçı Ayhan, Salih Yıldırım, Selçuk Kürkoğlu, Süleyman Demirel Atalay.Etiketler
Bu haber 783 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : gunebakiş

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
 
çok okunanlar
  1 -   10 NİSAN POLİS HAFTASI MESAJI
  2 -   ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLKOKULU BOYADI
  3 -   400 YATAKLI DEVLET HASTANESİ TEMMUZ AYINDA AÇILIYO
  4 -   RENÇBERİN ALEVİLİK ÇALIŞMASI OKUYUCU İLE BULUŞTU
  5 -   KAÇAK SİGARA OPERASYONU
  6 -   MİLLETVEKİLİ YETİŞİN MISIR AÇIKLAMASI
  7 -   EMNİYET TEŞKİLATININ 169. YILI‏
  8 -   BAŞKAN KUTLUYA TEBRİK ZİYARETLERİ SÜRÜYOR
  9 -   ISTANBULDA ADIYAMANLILAR MAZBATALARINI ALDILAR
  10 -   NİSSİBİ KÖPRÜSÜ EKİM AYINDA TRAFİĞE AÇILIYOR
 
çok okunanlar
  1 -   10 NİSAN POLİS HAFTASI MESAJI
  2 -   ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLKOKULU BOYADI
  3 -   400 YATAKLI DEVLET HASTANESİ TEMMUZ AYINDA AÇILIYO
  4 -   RENÇBERİN ALEVİLİK ÇALIŞMASI OKUYUCU İLE BULUŞTU
  5 -   KAÇAK SİGARA OPERASYONU
  6 -   MİLLETVEKİLİ YETİŞİN MISIR AÇIKLAMASI
  7 -   EMNİYET TEŞKİLATININ 169. YILI‏
  8 -   BAŞKAN KUTLUYA TEBRİK ZİYARETLERİ SÜRÜYOR
  9 -   ISTANBULDA ADIYAMANLILAR MAZBATALARINI ALDILAR
  10 -   NİSSİBİ KÖPRÜSÜ EKİM AYINDA TRAFİĞE AÇILIYOR
 
 
 
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberguney.com Copyright © 2010 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. 

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar|RSS